משוב מתלמידים

תחילת דרכי בציור בשמן החלה בסדנת הציור של רבקה רוזנטל. בחרתי להגיע לסדנה רק משום שרציתי ללמוד את טכניקת הציור בשמן – אז, עדיין לא ידעתי שאקבל הרבה יותר מכך.

הגעתי לסדנה ומצאתי בה אוסף של אמנים ברמות שונות: מאמנים מתחילים ועד לאמנים מנוסים מאוד. בין הציורים שצוירו ובין הציורים שהיו תלויים על הקירות לייבוש זמני היו כאלה שצוירו בגאוניות האופיינית לטובי האמנים והיו גם ציורים שבדרך, עובדה המעידה על האופי המיוחד של הסדנה בה כל אמן, בכל רמה ימצא תועלת.

רבקה, שנקראת "רבק'לה" או "ריקי" או "המורה...", מסיירת בין האמנים, מציעה עזרתה ונותנת מענה לכל שאלה או התלבטות. במהלך הסדנה רבק'לה מציעה את הצבעים המתאימים ליצירת הגוון הרצוי, מתארת את החוסרים באור וצל, נותנת דוגמאות מציורים או תמונות, מביאה את שאר האמנים לדיון נקודתי על ציור, נותנת מענה לכל צורך מקצועי ואף מבצעת הדגמות ציור נקודתיות אם האמן חפץ בכך.

רבק'לה ניחנת בהומור, שמחת חיים ואינטליגנציה רגשית שהיא מקרינה לאורך כל הסדנה. כל התהליכים מתבצעים ברוח טובה, חיובית ותורמת ובכשרון ונסיון עתיר השנים של רבקה. בזמן הסדנה מושמעת מוסיקה המנעימה את השהות ומתאימה לכל באי הסדנה. רבקה יודעת כיצד להעצים את הפוטנציאל הגלום בכל אמן – היא תדרוש יותר כשתדע שאמן מסוגל ליותר. היא יודעת להעניק בטחון – לא לפחד מהציור, תוך כדי לימוד טכניקות הכוללות את הדרך הנכונה להתחיל את הציור ועד לטכניקת מחיקה ושינוי בצבעי שמן.

במהלך הסדנה, האמנים קמים ומסיירים מעת לעת בין הציורים של עמיתיהם, שואלים שאלות ומקבלים רעיונות. הזמן בסדנה עובר מהר מאוד ומעיד על ההנאה הצרופה.

למדתי רבות בסדנה ועודני לומד – אני שמח שהתמזל מזלי והגעתי ללמוד אצל רבק'לה.

אייל מ.


אני מציירת בסטודיו של רבקה רוזנטל מעל 10 שנים,וכל שיעור אני לומדת משהוא חדש.כי מה שמיוחד ברבקה בהערותיה והארותיה הבונות,הוא היחס הפרטני והאישי שהיא מקדישה לכל תלמיד\ה.כל אחד מפתח מיומנויות וטכניקות בדרך ובסגנון שלו בהדרכתה המקצועית והמעולה של רבקה. האוירה והסביבה התומכת תורמים גם כן לחווית ציור ויצירה נפלאים.


שושנה ש.

 
מורתי ריקי,

לפני כשלש שנים חיפשתי מקום בו אוכל אולי ללמוד לצייר, קיבלתי המלצות חמות על רבקה'לה, המורה לציור. הגעתי לחדר ענק עם כני ציור, כשליד כל כן ישב תלמיד או תלמידה וצייר, כשהמורה עוברת ביניהם ומדברת עמם.

קבלת הפנים היתה חמה ומזמינה, התלמידים הראו לי ציוריהם ורבקה'לה הראתה לי כיצד מציירים בעיפרון, למעשה רושמים על הנייר או מעתיקים מציור ששמה לפני.

עקבתי באותו שיעור ראשון אחרי המורה ותלמידיה, והרגשתי מיד שייכות למקום, הרגשתי שזהו מקומי. זה היה מדהים. המורה עברה בין התלמידים, העירה , הנחתה, החמיאה, והתלמידים חיוו דעה, על ציורי חבריהם. לא הרגשתי כמה מהר חלף הזמן. וחלמתי על השעור הבא.
ומאז ועד היום, מחכים אנו , מיום שלישי ליום שלישי, לשיעור לציור. כל שיעור הוא חוויה חדשה, כל שעור מעניין מקודמו, כל שיעור לומדים דבר נוסף, שיטות ציור אחרות ונוספות, שילובי צבעים , טכניקות, רעיונות.

האווירה כמעט פסטורלית. אנו נהנים להתרשם מציורים של חברינו, לבקר,להשיא עצה, לעודד ולהחמיא לחברינו המציירים, ומורתנו ריקי, עמלה וטורחת סביבנו, ולא מקפחת אף אחד מתלמידיה.

לעולם לא חשבתי שאוכל ואדע לצייר ובזכות ריקי, גיליתי עולם חדש ומופלא. עולם מציאותי וגם לא , עולם של יופי, עולם של צבעים, עולם של נופים מרהיבים, אנשים שונים ומשונים, עולם של ציורים מוגדרים וגם לא מוגדרים. עולם, שאת כל רגשותיך, חלומותיך, אכזבותיך, ותקוותיך, אתה יכול לעלות בכתב, בציור, על הבד בצבעי שמן.

משיעור לשיעור אנו מרגישים שהשתפרנו, התעשרנו בידע נוסף, נהננו מציוריהם של תלמידים אחרים שסיימו ציוריהם . חווית הציור ושיעורי הציור הם בנשמתינו, ואיננו מוכנים לוותר על אף שיעור.

הפכנו לחברים ושותפים לרעיון הציור בניצוחה של מורתנו הנאמנה , המסורה, הסבלנית , בעלת חוש ההומור, החרזנית , והדואגת לנו לשתיה ולמזון בזמן השיעורים, שרק לא נחסר דבר.

אני מברכת את מי שהמליץ לי על רבקה'לה, ואני מאושרת שאני זוכה להיות תלמידתה, וכך ישאר לעד.
 
נגה מר-חיים 
logo Web Design